با توجه به تعداد زیاد وبلاگ ها و همچنین با وجود وبلاگ های پر محتوا متاسفانه امکان لینک دادن به تمامی عزیزان وجود ندارد بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که مایلند به آنها لینک داده شود در قسمت نظر خواهی اعلام کنند . همچنین ممنون میشوم در وبلاگتان به این وبلاگ هم لینک بدهید......با تشکر ....پیمان شب، سکوت، کویر
شب، سکوت، کویر
    ایمیل
 
 

آرشیو

چکیده از قلم در سکوت شب و پر کشیده به کویر

موضوع بندی
 
سه‌شنبه 9 اسفند‌ماه سال 1384
خیانت های پس از ازدواج

چندی قبل یکی از روزنامه های صبح – ایران – به نقل از دکتر مصطفی اقلیما رئیس انجمن مددکاری ایران آماری را منتشر کرده بود که واقعا تکان دهنده و قابل تامل بود.

ایشان مدعی شده بودند مردانی که یک بار پس از ازدواج تحت عناوین مختلف به زنان خود خیانت کرده اند، آمارشان به 70 درصد می رسد. این در حالی است که خیانت زنان تنها در مورد 2 درصد آنان رخ داده است.

هرچند مشخص نیست این آمار چگونه به دست آمده است اما در صورتی که صحت داشته باشد، برای یک جامعه اسلامی مایه سرافکندگی خواهد بود.

          

 چند روز بعد روزنامه ایران در گفت و گویی با کارشناسان و در مطلبی تحت عنوان: «زنانی که قربانی بی وفایی مردان می شوند» به بررسی علل گرایش به رفتارهای خیانتکارانه پرداخت.

از جمله مهمترین علل خیانت اشاره شده، عبارت بودند از: رنگ باختن عشق و علاقه، احساس عدم جذابیت همسر، سهل انگاری زنان در برخورد قاطع با رفتار مشکوک و یا خیانت اثبات شده مردان، بروز عقده های جنسی، تنوع طلبی و ...

مردان ایرانی همسر را برای گذران امورات زندگی اختیار می کنند و در این میان عشق و محبت بسیار کمرنگ است.

دکتر اقلیما در بخشی از اظهاراتش به بررسی نقش تربیت خانواده ها در بروز خیانت می پردازد و به دو شکل مختلف تربیت دختران و پسران و برخی مشکلات تربیتی و فرهنگی آنها اشاره می کند. برای مثال در نگاه اول از دوران کودکی به دختران می گوییم از نگاه به پسران و صحبت کردن با آنان بپرهیزند اما برعکس برای پسران چنین محدودیت هایی اعمال نمی شوند و گاهی خانواده با تشویق های غلط، زمینه انحراف او در آینده را مساعد می نمایند. ایشان در توضیح این مطلب می گوید: امروز از زبان برخی مادران با صراحت می شنویم که می گویند: « دخترها دست از سر پسرم برنمی دارند و ...»

از دیگر عوامل عنوان شده که باعث تداوم خیانت های مردان می شود، ترس از طلاق و عوارض اجتماعی پس از آن است.

دکتر شهلا کاظمی پور – رئیس گروه مطالعات زنان دانشگاه تهران – تزلزل شخصیتی را یکی از عوامل اصلی زمینه ساز بروز خیانت می داند.

 

نتایج یک تحقیق علمی که به تازگی در 15 استان کشور انجام شده نشان می دهد «خیانت» علت 67 درصد قتل مردان از سوی همسرانشان بوده است.

آمارهای مربوط به خیانت مردان و همسرکشی ها و پرونده های قضایی مرتبط، زنگ خطری است جدی برای جامعه ما.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 290020


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها