با توجه به تعداد زیاد وبلاگ ها و همچنین با وجود وبلاگ های پر محتوا متاسفانه امکان لینک دادن به تمامی عزیزان وجود ندارد بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که مایلند به آنها لینک داده شود در قسمت نظر خواهی اعلام کنند . همچنین ممنون میشوم در وبلاگتان به این وبلاگ هم لینک بدهید......با تشکر ....پیمان شب، سکوت، کویر
شب، سکوت، کویر
    ایمیل
 
 

آرشیو

چکیده از قلم در سکوت شب و پر کشیده به کویر

موضوع بندی
 
چهارشنبه 2 دی‌ماه سال 1383
من از کجا عشق از کجا

علاقه من به اشعار فروغ فرخزاد از یک طرف و تئاتر از سوی دیگر باعث شد تا این بار نمایش «من از کجا عشق از کجا» را برای دیدن انتخاب کنم. این تئاتر که در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا شد به روایت و کارگردانی پری صابری بود. از جمله بازیگران این نمایش، حسین محب اهری، نسیم ادبی، محسن حسینی و صنم نکواقبال بودند.

در بروشوری که در آنجا ارائه می شود در مطلبی با عنوان «قصه چیست؟» نوشته است (من از کجا عشق از کجا) بدون هیچگونه قرارداد متداول نمایشی شکل گرفته است. هدف نزدیک شدن به حقیقت وجودی است که میدانست قلبش در آنسوی زمان جاری است. مروری است بر بیداری وجدان در دنیای «زیبایی» و «حق» … در اصل با فروغ بر سر مزارش برخورد می کنیم…

پری صابری در گفتگویی با ایسنا در تاریخ 8 آذر، استقبال جوانان از نمایش اخیر خود را کم نظیر خواند و در توضیح علت استقبال جوانان از این نمایش گفت: این، نشان دهنده ارتباط گسترده مردم و علاقه آنها با شعر معاصر است. وی تصریح کرده: فروغ فرخزاد در شعر معاصر جایگاه خیلی مهمی را به خود اختصاص داده است و من در این نمایش سعی کرده ام ابعاد دست نیافتنی شخصیت این شاعر را معرفی کنم که تاکنون ناشناخته مانده است.

فروش این نمایش تا تاریخ 30 آبان، طی 6 اجرا به 6/3 میلیون تومان (36 میلیون ریال) رسید و 2098 نفر از آن دیدن کردند. همچنین طی دو هفته بعد از آن یعنی 15 آذر 83 توانست 6985 نفر را به سالن اصلی تئاتر شهر که 579 نفر ظرفیت دارد بکشاند و این کار به 14 میلیون و 937 هزار تومان فروش دست یافت و تا آن زمان پرفروش ترین نمایش در بین نمایش های در حال اجرا شناخته شد.

با توجه به این که بعد از انقلاب این اولین بار بود که نام فروغ بر روی صحنه می رفت انتظار می رفت که کاری شایسته و درخور آن بانوی شعر انجام گیرد. اما متاسفانه نمایشنامه این کار چندان جالب و درخور توجه نبود و از خانم صابری انتظار بیشتری می رفت. به نظر می رسد ایشان نتوانسته است به خوبی به شخصیت معما گونه فروغ بپردازد. در این نمایش حتی یک شعر از فروغ به صورت کامل خوانده نشد.

دلقک بازی های آقای محب اهری نیز از کیفیت کار کاسته بود، هرچند بازی زیبایی از خود به نمایش گذاشته بود.

بازی بازیگران، نورپردازی ها و صدا به نظرم خوب بود اما ای کاش خانم صابری بیشتر از اینها روی نمایشنامه کار می کرد.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 290020


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها